Zápas jari ovládli Trebostovčania

Trebostovo vyhralo v Turčianskych Tepliciach 3:0 a spravilo výrazný krok k víťazstvu v súťaži. Ústrednou postavou duelu bol nestarnúci Ľubomír Lukášik, ktorý v druhom polčase nasmeroval svoj tím za dôležitými tromi bodmi.

Jeden z kľúčových zápasov sezóny, ak nie najdôležitejší, sa hral v Turčianskych Tepliciach, kde privítali Trebostovo. Súboj prvých dvoch celkov tabuľky, ktoré od seba delilo len skóre, splnil očakávania. Hneď v úvode sa ukázalo, že veľkú výhodu získa ten tím, ktorý strelí úvodný gól. V prvom dejstve mali možnosti otvoriť skóre obidva celky, ale šance zostali nevyužité. V druhom polčase nastúpil na ihrisko Ľubomír Lukášik a predovšetkým jeho výkon naklonil misky váh na stranu Trebostova. Začal režírovať hru, navyše v 62. min svojim typickým spôsobom premenil priamy kop a následne aj penaltu. Tepličania sa síce aj za nepriaznivého stavu snažili s výsledkom niečo urobiť, no počas ich vabanku uzavrel na konečných 0:3 striedajúci Šťastniak.

„Dnes rozhodla väčšia skúsenosť Trebostova. Ich stredová formácia vedená Lukášikovcami bola kreatívnejšia a obranu zas výborne dirigoval Vetrník. Títo hráči nie až tak dávno hrali štvrtú ligu a to bolo cítiť. Našim chalanom nemám čo vyčítať, treba však športovo priznať, že súper bol dnes o niečo lepší,“ povedal teplický manažér Jaroslav Bágel.

Jeden z trénerov Trebostova Richard Lukášik pochválil svoj celok za splnenie predzápasových pokynov. Vďaka zodpovednému prístupu hráčov sa tak podarilo naplniť taktický zámer, s ktorým do stretnutia nastupovali.
„V zime sme sa poctivo pripravovali, a tak sme v prvom polčase chceli hrať vo vysokom tempe a súperovi ubrať čo najviac síl. V druhom polčase nastúpil Ľubo Lukášik, ktorý svojimi skúsenosťami dodal našej hre potrebný pokoj a myšlienku, čím sme definitívne získali kontrolu nad duelom. Víťazstvo nás teší, ale nechceme ho preceňovať ani robiť unáhlené závery, pretože do konca súťaže zostáva ešte veľa kôl,“ upozornil.

Zaujímavé meranie síl mali diváci možnosť vidieť i v Necpaloch. Domáci boli v súboji proti Krpeľanom o niečo aktívnejší, no dlho nedokázali streliť gól. Mohli za to pykať, keď v druhom polčase hostia nastrelili brvno. Nakoniec o víťazstve rezervy Belej rozhodol P. Roháčik, ktorý presne zakončil rýchlu akciu svojho tímu.

Naopak, susedský duel Hornej Štubne a Turčeka sa od začiatku až do konca hral podľa domácich nôt. Hostia boli najmä v ofenzíve neškodní, a tešiť ich môže akurát to, že strelili aspoň čestný úspech. Vzhľadom na priebeh súboja je pre nich prehra 1:6 prijateľným výsledkom.

Slovenské Pravno vo Valči nezvládlo úlohu papierového favorita. V prvom polčase, ktorý nakoniec skončil 1:1, hostia zahodili penaltu. Navyše, v 56. min musel ísť predčasne pod sprchy ich kapitán Peter Mikeš a presilovku domáci využili v 88. min, keď M. Romačík premenil pokutový kop. Valčania tak vyhrali 2:1 a svojmu protivníkovi vrátili prehru s jesennej časti, počas ktorej mu ne jeho ihrisku podľahli navlas rovnakým výsledkom.

Výsledky 13. kola: Turčianske Teplice – Trebostovo 0:3 (0:0) – 62. a 74. Ľ. Lukášik (druhý z pok. kopu) a 90. Šťastniak, Necpaly/Belá B – Krpeľany 1:0 (0:0) – 88. P. Roháčik, Horná Štubňa – Turček 6:1 (2:0) – 23. a 47. Bulejčík, 34. Boďa, 61., 75. a 86. Garaj, resp. 75. R. Frno, Valča – Slovenské Pravno 2:1 (1:1) – 5. Ridzoň a 88. M. Romančík (z pok. kopu), resp. 23. Hrivňák, Sklené – voľno.

1 logo FK Trebostovo A 10 9 1 34 : 4 27 18
2 logo MFK Tepličan A 10 8 2 37 : 11 24 6
3 logo OFK Slovenské Pravno A 10 6 1 3 19 : 20 19 1
4 logo TJ Družstevník Belá - Dulice B 10 5 2 3 27 : 11 17 -1
5 logo TJ Žiara Horná Štubňa A 10 5 1 4 28 : 18 16 1
6 logo TJ Dynamo Krpeľany A 10 5 1 4 18 : 12 16 7
7 logo ŠK Sklené A 9 4 5 21 : 26 12 -6
8 logo TJ Družstevník Valča A 10 2 1 7 8 : 24 7 -8